top of page
  • Yazarın fotoğrafıBülent Yeni

Firmanız sizce ne kadar kurumsal? Analiz etmek ister misiniz? Hem de ücretsiz!

Firmanız sizce ne kadar kurumsal

Analiz etmek ister misiniz?

Hem de ücretsiz! Nova Akademi, son 10 yıldır firmalara kurumsallaşma yolculuklarında destek olmaya devam ediyor. Birçok firma kurumsal olduğunu söylüyor, peki gerçekten kurumsallar mı? Kurumsallık ne demek?


Kurumsallık genel olarak; bir kurumun patronlardan, yöneticilerden veya çalışanlardan bağımsızlaşıp, özgürleşerek kendi sistemini kurması, uygulaması ve daha iyiye doğru gitmek için sürekli iyileştirmesidir.


Daha açık bir ifade ile; firmanızdaki işlerin nasıl yapılması gerektiği yazılı ve güncel değilse, çalışanlar buna göre çalışmıyorlarsa, firmada herşeye patron, genel müdür veya bazı yöneticiler anlık kararlar veriyorsa, bu durumda kurumsallıktan söz edemeyiz.


Başka bir ifade ile; firmanızdaki işler patron, yönetici veya bazı çalışanlar olmasa da tıkır tıkır işliyorsa kurumsallaşma konusunda iyi bir olgunluk seviyesine geldiğinizden bahsedebiliriz.


Kurumsal olgunluk seviyenizi, firmanızda yapacağımız 1-2 günlük çalışma ile ücretsiz olarak analiz edebiliriz. Sonrasında ise firmanızın kurumsal olgunluk seviyesini arttırmak için bir yol haritası hazırlayabiliriz.


Detaylar için lütfen bizimle temasa geçiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page